Naprawa kominów

Na ścianach komina widoczne są zniszczenia, pęka i odpada tynk, pojawiły się ciemne plamy – to sygnały, że czas na renowację komina. Wyczuwalny zapach spalin w pomieszczeniu są objawem kominynieszczelności przewodów kominowych – wówczas bezwzględnie należy przeprowadzić ich remont. Jest on również konieczny podczas modernizacji centralnego ogrzewania, gdy kocioł na paliwa stałe wymieniamy na nowoczesny piec gazowy (np. kondensacyjny). Jak szybko kominy ulegają zniszczeniu, zależy od jakości użytych materiałów do ich budowy, fachowego ich wykonania, jak również właściwego użytkowania. Oferujemy naprawę kominów oraz przebudowę, za pomocą profesjonalnego sprzętu określamy skalę uszkodzeń oraz wykonujemy fotodokumentację i podgląd kanału kominowego w postaci zdjęć. Uszkodzenia likwidujemy tynkując komin  w środku niemieckimi materiałami wysokiej jakości, które są dużo trwalsze w eksploatacji od naprawy wykonanej tradycjną metodą za pomocą blachy nierdzewnej (przeprowadzamy renowację również na zewnątrz).

Obowiązek czyszczenia przewodów kominowych
Przewody kominowe narażone są na zaleganie sadzy i innych zanieczyszczeń, np. kurzu zespolonego z tłuszczem z powietrza wentylacyjnego (z kuchni), a to daje możliwość tzw. pożaru kominowego. Obowiązujące przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.04.2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. nr 80 poz. 563) nakazują czyszczenie przewodów kominowych.

Przewody dymowe powinny być czyszczone co najmniej 4 razy w roku; przewody spalinowe – co najmniej 2 razy w roku; przewody wentylacyjne – raz w roku.