Dachówka

Oferujemy pokrycia dachowe z użyciem materiałów firmy BRAAS o Dachówka Katowicedoskonałych walorach wytrzmałościowych jak też estetycznych. Produkty te potwierdzają najwyższą jakość, szeroki wybór rodzajów oraz kolorystyki pozwala na stworzenie niepowtarzalnych konstrukcji dachowych zawierających wiele walorów architektonicznych.

BAŁTYCKA - CISAR
Dachówka Braas katowice
Technologia Cisar opatentowana przez Braas jest symbolem najwyższej jakości i innowacyjności wśród dachówek cementowych. Tym bardziej cieszy fakt, że rodzina dachówek Cisar powiększa się o nowy produkt – dachówkę Bałtycką. Została ona wyprodukowana w fabryce w Płońsku, na jednej z najnowocześniejszych technologicznych linii na świecie. Dostępna kolorystyka : ceglany, brązowy (nowość) kasztanowy, grafitowy.

CELTYCKA LUMINO
celtycka-luminoHarmonijny i symetrycznie falisty kształt oraz łagodnie zaokrąglona przednia krawędź to niezaprzeczalne walory dachówki Celtyckiej. Model ten można stosować na obiektach nowobudowanych, remontowanych, a także zabytkowych. Do produkcji dachówki Celtyckiej używa się surowców naturalnych, pochodzących głównie z rodzimych zasobów. Dostępna kolorystyka : ceglany, ciemnoczerwony, brązowy, grafitowy, czarny.

GRECKA LUMINO
Dachy katowice
Oryginalna dachówka o nazwie "Grecka" została wprowadzona do oferty Braas w 2002r. Niepowtarzalny profil, łagodnie zaokrąglona przednia krawędź oraz kształt nawiązujący do tradycyjnych dachówek typu mnich-mniszka sprawiają, że jest to jedyny taki model dachówki na polskim rynku. Dostępna w kolorystyce: ceglany, brązowy, czarny.

TEGALIST CISAR
Dachy
W tym specyficznym modelu dachówki udało się połączyć zalety dachówek zakładkowych profilowanych z efektem estetycznym, jaki dają płaskie dachówki. Tegalit nadaje efektowny, nowoczesny charakter budynkom projektowanym w takim właśnie stylu. Dostępna kolorystyka : ceglany, ciemnoszary, grafitowy, kolonialny.

ROMAŃSKA CISAR
Dachy śląsk
Dachówka Romańska wykonana w technologii Cisar to produkt o wyjątkowych zaletach. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w produkcji sprawia, że prezentuje ona zupełnie nowy standard na rynku pokryć dachowych. Wykonana w technologii Cisar dachówka Romańska jest gwarancją trwałości dachu, który teraz dłużej pozostanie czysty i zachowa piękny wygląd przez wiele lat. Dostępna kolorystyka : ceglany, kasztanowy, grafitowy.

 REVIVA
braas-reviva
Reviva jest czymś wyjątkowym wśród dachówek. Łączy ona klasyczny kształt karpiówki z zaletami zakładkowych dachówek profilowanych (mniejszy ciężar m2, szybkość układania, trwałość). Technologia produkcji daje dachówce Reviva wysoką wytrzymałość, wyrazisty i bardzo trwały kolor oraz gładką powierzchnię. Model ten pokreśli piękno dachów o różnych kształtach, a dzięki swojej niskiej wadze jest idealnym rozwiązaniem na remontowane dachy. Dostępna kolorytyka : ceglany, rustykalny, czarny.

 

Ze względu na rodzaj materiału użytego do produkcji, dachówki dzielą się na:Dachówka - Karpiówka

  • dachówki ceramiczne – wykonane z gliny ceglarskiej,
  • dachówki cementowe – wykonane z zaprawy cementowej,
  • dachówki szklane – wykonane ze szkła,
  • dachówki wykonane z innych materiałów.

 

Dachówka ceramiczna - jedno z najstarszych i zarazem najcięższych pokryć dachowych stosowanych w tradycyjnym budownictwie. Są oned3 niepalne i bardzo odporne na zmiany warunków atmosferycznych. Mają niewielką nasiąkliwość - 2% i dużą mrozoodporność. Są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a uderzenia przedmiotami niesionymi przez wiatr zazwyczaj nie powodują żadnych uszkodzeń pokrycia.

Pokrycie z dachówek ceramicznych jest stosunkowo ciężkie - 35-75 kg/m2, więc może wymagać odpowiedniegoDachówka- liniowa zaprojektowania więźby dachowej. Ewentualną zmianę pokrycia (na przykład z pokrycia lżejszego na dachówki, a nawet zmianę rodzaju dachówek) trzeba zawsze skonsultować z konstruktorem. Dzięki znacznej masie pokrycie z dachówek dobrze tłumi odgłosy deszczu i hałas zewnętrzny, jest też odporne na promieniowanie UV.

Ze względu na kształt dachówki ceramiczne dzielimy na:
  • zakładkowe - duże dachówki o profilowanym przekroju lub płaskim kształcie z wytłoczonymi na dwóch krawędziach – górnej i bocznej - zamkami, które ułatwiają montaż i poprawiają szczelność pokrycia. Podczas układania ich spodnie zaczepy zahacza się o łaty dachowe,
  • esówki - inaczej holenderki, przekrojem poprzecznym przypominają literę S; podczas układania ich spodnie, wyprofilowane zaczepy zahacza się o łaty,
  • karpiówki - są płaskie i nie mają zamków; wyprofilowany nosek na ich dolnej powierzchni zahacza się o łatę; większość z karpiówek ma fabrycznie wykonane dwa otwory, aby można było mocować je klamrami lub wkrętami,
  • mnich-mniszka - dachówki o dwóch kształtach przystosowane do układania parami: górną, zwaną mnichem, układa się na dolnej - zwaną mniszką. Dachówki mocuje się do łat drutem lub specjalnymi klamrami. Układanie pokrycia jest bardzo trudne. Pokrycie z mnich-mniszki jest drogie, ale bardzo ładne i doskonale pasuje do domów o tradycyjnej architekturze. Dachówki produkuje się również w odmianach łatwiejszych do montażu, np. z zamkami bocznymi. Są też dachówki zakładkowe, które imitują mnicha-mniszkę.